El-Proffen, landets største elektrikerkjede med 180 medlemsbedrifter over hele landet, har inngått en fordelsavtale med Mobit som leverandør av mobil- og IT-tjenester.
Oppnår fordeler
- Klart jeg er fornøyd med å ha landet denne avtalen, sier Rolf Martin Nygård i Mobit Sørlandsparken i Kristiansand. Det har tatt cirka ett år å lande avtalen fra forhandlingene startet.
- Avtalen innebærer at våre medlemmer oppnår fordeler ved kjøp av hardware. Vi har lagt vekt på servicevennlighet, kvalitet og at Mobit er en landsdekkende kjede med også fysiske forhandlere, sier salgsansvarlig/Key account manager Thor Olav Vatne i El-Proffen. Han understreker at det er helt og holdent opp til medlemmene selv å avgjøre valg av leverandør.
Gir inspirasjon
- For oss som landsdekkende kjede er det likevel viktig å fremforhandle fordelsavtaler for medlemmene våre, påpeker Vatne. El-Proffen omsetter årlig for rundt åtte milliarder kroner.
Enklere med fordelsavtale
- Det er alltid enklere når det ligger en fordelsavtale i bunn. Da er man sikret rabatter, og vi ønsker naturligvis å levere mobiltelefoner, PCer, skjermer, møteromsløsninger og annet utstyr og tilbehør der dette er ønskelig, sier han. Mobit har mer enn 100 forhandlere i Norge.
Medlemsbedrifter i El-Proffen kan dessuten bruke mobit.no til å utløse fordelene som ligger i avtalen.
Viktig med lokal forhandler
- Hver medlemsbedrift blir registrert med organisasjonsnummer i nettbutikken med de fordelene som er fremforhandlet, fortsetter Nygård. Avtalen innebærer også at lokale forhandlere i Mobit kan betjene lokale medlemsbedrifter hos El-Proffen.
- Av erfaring vet vi at mange lokale bedrifter ønsker seg en lokal forhandler, sier Nygård.